Case study

Case Study – Prokuratura Okręgowa w Gdańsku

W poprzednim wpisie wspominaliśmy historię współpracy z Sądem Okręgowym. Tym razem znów mamy do czynienia z budynkami podobnego rodzaju, tym razem należącymi do Prokuratury Okręgowej. Co ważne, choć większość z przedstawionych w naszych Case Study umów była zawierana na jeden rok, tym razem współpraca trwała aż 25 miesięcy.

Klient: Prokuratura Okręgowa w Gdańsku 

Prokuratura okręgowa to jedna z jednostek organizacyjnych prokuratury w pionie cywilnym. Tworzy się ją dla obszaru obejmującego co najmniej dwie prokuratury rejonowe. Na terenie Polski istnieje 45 prokuratur okręgowych. Jedna z nich funkcjonuje w Gdańsku. Gdańska prokuratura to potężna jednostka organizacyjna, dlatego potrzebowała wielu oddziałów w kilku budynkach. Znajdują się one zarówno w Gdańsku, jak i w Sopocie.

Wyzwania 

W przypadku Prokuratury Okręgowej mieliśmy do czynienia z podobnego rodzaju wyzwaniami co w Sądzie Okręgowym. Mowa tu nie tylko o mnogości lokalizacji. Znaczenie ma również potrzeba oddelegowania pracowników godnych zaufania, ale także niekaranych. Wymóg ten jest kluczowy dla bezpieczeństwa znajdujących się w budynkach akt. Co więcej, umowa dotyczyła sprzątania nie tylko samych pomieszczeń wewnętrznych. Do naszych obowiązków należało także porządkowanie terenów zewnętrznych.

Podjęte działania 

Przez ponad dwa lata świadczyliśmy swoje usługi dla Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Przez 5 dni w tygodniu zajmowaliśmy się sprzątaniem pomieszczeń w budynku, m.in. pomieszczeń biurowych i socjalnych. Dbaliśmy też o tereny zewnętrzne, a więc np. usuwaliśmy z nich śmieci i liście. Wyznaczeni do tego zlecenia pracownicy byli niekarani, godni zaufania, a także doświadczeni w obsłudze tego typu podmiotów.

Rezultaty 

Usługa została przez nas wykonana zgodnie z zawartą umową. Nie pojawiły się żadne zastrzeżenia, ani co do jakości usług, ani bezpieczeństwa powierzonych danych. Znalazło to potwierdzenie w referencjach, jakie otrzymaliśmy. Doświadczeniem w zakresie obsługi budynków należących do Sądu i Prokuratury z pewnością będzie niezwykle cenne zarówno dla nas jako firmy, jak i dla biorących udział w zleceniu pracowników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *