Case study

Case Study – Sąd Okręgowy w Gdańsku

Podczas wieloletniej pracy w branży sprzątającej mieliśmy okazję świadczyć usługi dla klientów różnego rodzaju. Wśród nich znalazły się podmioty naprawdę nietypowe i wymagające, takie jak ten, o którym chcemy opowiedzieć dziś. Zapraszamy do zapoznania się z historią współpracy z Gdańskim Sądem Okręgowym.

Klient: Sąd Okręgowy w Gdańsku 

Sąd Okręgowy w Gdańsku swoją siedzibę ma w więcej niż jednym budynku. Wymagała tego struktura organizacyjna i fakt, że w Sądzie tym procedowane jest wiele spraw o szerokim zakresie właściwości miejscowej. Do sądu należą więc budynki w Gdańsku przy ulicach Nowe Ogrody i 3 Maja, a także budynek w Sopocie. To w tym ostatnim miejscu działaliśmy my. Sąd Okręgowy w Gdańsku został powołany do życia w maju 1945, a więc jego tradycja jest bardzo długa. Odbywają się tam rozprawy i posiedzenia, a także zapadają wyroki w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej, dlatego rozpoczynając współpracę, w pełni zdawaliśmy sobie sprawę z powagi sytuacji.

Wyzwania 

Tak naprawdę każda współpraca łączy się z wyzwaniem, tym bardziej gdy w grę wchodzi budynek administracji państwowej. Z Sądem sprawa wygląda jednak w naprawdę szczególny sposób. Przede wszystkim, takiego rodzaju podmiot nakłada na firmy go obsługujące wymaganie zatrudnienia pracowników niekaranych. Musieliśmy więc zadbać, aby nasz zespół przedłożył odpowiednie oświadczenia. Nie mogły to też oczywiście być osoby przypadkowe, a najbardziej zaufani pracownicy, którym można powierzyć dostęp do tak wrażliwych danych, jakie znajdują się w dokumentacji sądowej.

Podjęte działania 

Zgodnie z wymaganiami, skompletowaliśmy zaufany zespół, który można było oddelegować do pracy w budynku sądowym. Osoby te pracowały z poszanowaniem dla danych wrażliwych, ale również mając na względzie należyte wykonanie usługi. Sprzątanie zawsze odbywało się w profesjonalny sposób, przy użyciu nowoczesnego sprzętu i środków. Na terenie Sądu Okręgowego działaliśmy w ten sposób rok, czyli od 18.09.2019 r. do 17.09.2020 r.

Rezultaty 

Do zakończonej już współpracy obie strony odnoszą się pozytywnie. Zarówno z naszej strony, jak i Sądu nie zgłoszono żadnych zastrzeżeń. Usługi utrzymania czystości zostały uznane za wykonane z należytą starannością. W pełni wypełniliśmy postanowienia zawartej umowy. Dla nas ta współpraca odbyła się również z korzyścią w postaci zdobycia nowego doświadczenia. Mamy nadzieję, że przyda się nam ono w przyszłości, przy okazji obsługi innych tego typu podmiotów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *