Poradniki

Czyszczenie łazienki – porady od profesjonalistów

czyszczenie łazienki

Łazienka to miejsce niezbędne w każdym domu i firmie. Spędzamy tam wiele czasu, choć za jej czyszczeniem zwykle nie przepadamy. W wilgotnej łazience lubią się bowiem gromadzić brud i bakterie, a to szybko odbija się na naszym zdrowiu i higienie. Przychodzimy dziś więc z kilkoma poradami, które sprawią, że czyszczenie łazienki będzie proste, szybkie i bardzo skuteczne! 

Czyszczenie łazienki  jakie środki czystości?  

Dobre środki czystości to połowa sukcesu w sprzątaniu każdego pomieszczenia. Do wyboru mamy sklepową „chemię” lub ekologiczne, domowe mikstury. Co polecamy? Jeśli chodzi o czyszczenie łazienki, najlepiej sprawdza się połączenie obu metod. Do usuwania brzydkiego osadu z kamienia wyśmienicie nadaje się stara dobra mieszanka octu lub kwasku cytrynowego z wodą. Warto jednak pamiętać, że do wymycia toalety, gdzie jednak bytują różne bakterie, lepiej użyć silniejszego detergentu. 

Najważniejsze strefy i kolejność prac 

Harmonogram prac zawsze ułatwia i przyśpiesza sprzątanie. Dobra organizacja w łazience to m.in. zalanie w pierwszej kolejności tych miejsc, gdzie preparat czyszczący powinien popracować dłużej. W czasie, gdy środek działa, możemy zabrać się za inne pracy. Pewne rzeczy należy natomiast zostawić na koniec, m.in. przetarcie luster, na których w czasie porządków mogą powstać dodatkowe zacieki. Ważne też, by szczególną uwagę poświęcić w łazience umywalce, muszli klozetowej, a także wannie lub prysznicowi. To właśnie te miejsca najbardziej się brudzą, a jednocześnie od ich stanu zależy bezpośrednio nasz komfort i bezpieczeństwo. 

Regularność kluczem do sukcesu  

Wszystkie pomieszczenia w biurze lub w domu powinniśmy czyścić regularnie. Dotyczy to jednak w szczególny sposób kuchni i łazienki. Są to miejsca intensywnie używane, bardzo szybko też nieregularne ich sprzątanie się mści. Gruntowne czyszczenie łazienki polecamy więc zaplanować na raz w tygodniu. Warto jednak przetrzeć kabinę prysznicową, lustro czy umywalkę raz dziennie, a dla bardziej zmotywowanych nawet po każdym użyciu! 

Sprytne triki ułatwiające czyszczenie łazienki  

Niektóre miejsca w łazience doczyścić szczególnie trudno. Lubi się na nich gromadzić osad lub są pełne irytujących zakamarków. Problematyczna bywają np. baterie łazienkowe. Zarówno ta prysznicowa, jak i umywalkowa potrafią wyglądać już po kilku dniach mało estetycznie. Nie trzeba jednak wcale ich szorować. Wystarczy zostawić na nich okład z papieru nasączonego octem, a potem tylko delikatnie przetrzeć. Jeśli zaś chodzi o uciążliwe zakamarki, do których ciężko dotrzeć gąbką, tutaj wspaniałe sprawdza się stara szczoteczka do zębów.  

Czyszczenie łazienki – domowo czy profesjonalnie? 

Ze sprzątaniem łazienki każdy powinien sobie poradzić. Jeśli jednak nie masz na to czasu lub siły, wcale nie musisz się męczyć i frustrować. Profesjonalna ekipa sprzątająca chętnie pomoże Ci ogarnąć nawet największy bałagan, a Twoja domowa lub biurowa łazienka będzie lśnić nieskazitelną czystością! 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *