Poradniki

Jak usunąć plamy z kanapy? Podpowiadamy!

Wystarczy chwila nieuwagi, spuszczenie z oczu dziecka lub przypadkowy ruch ręką i… stało się. Na Twojej eleganckiej sofie będącej ozdobą salonu pojawiła się plama. Czy oznacza to, że czeka Cię konieczność wymiany tapicerki lub zakupu nowego mebla? Na szczęście każdy rodzaj obicia można skutecznie wyczyścić, jeśli się wie, jak to zrobić. Dlatego dziś postanowiliśmy podpowiedzieć Wam, jak usunąć plamy z kanapy.

Jak usunąć plamy z kanapy materiałowej?

Domowe sposoby na wywabianie plam z kanapy to wiedza niezbędna w każdym domu. Nieestetyczne plamy i zacieki skutecznie obniżają walory estetyczne mebla, a korzystanie z usług tapicera wiąże się ze sporym kosztem. Jedną z metod na pozbycie się zabrudzeń z kanapy materiałowej jest użycie specjalnego szamponu do tapicerek. Nawet jednak, jeśli nie masz pod ręką takiego środka, możesz wykorzystać zwykły szampon do włosów. Wszelkie plamy, również te z tłuszczu świetnie usuwa też kwasek cytrynowy z wodą. Jest to sposób najbardziej ekologiczny, tani, a przy tym o najprzyjemniejszym zapachu.

Jak usunąć plamy z kanapy skórzanej?

Posiadacze mebli skórzanych muszą nastawić się na nieco inny schemat postępowania w przypadku zabrudzeń. Przede wszystkim kanapę skórzaną powinno się regularnie impregnować, dzięki czemu nie tylko zachowa estetyczny wygląd, ale i będzie bardziej odporna na powstawanie zacieków. Jeśli jednak zastanawiasz się, jak usunąć plamy z kanapy, gdy już takie powstaną, najlepiej sięgnij po środek do czyszczenia skóry lub ewentualnie wodę z płynem do naczyń. Mocniejsze środki mogłyby zaszkodzić obiciu sofy, dlatego nie warto ryzykować ich używania.

Usuwanie zacieków na kanapie z ekoskóry 

Tak zwana skóra ekologiczna coraz częściej pojawia się na naszych zestawach wypoczynkowych. Jedni decydują się nią z powodów środowiskowych, innych przekonuje atrakcyjna cena. Dbanie o ekoskórę nie jest trudne, a czyści się ją podobnie jak skórę naturalną. Warto więc zaopatrzyć się w dedykowany preparat czyszczący lub używać roztworu płynu do naczyń. Jeśli jednak na Twojej kanapie pojawiło się dość dużo uporczywych zabrudzeń, które boisz się usuwać samodzielnie, wezwij na pomoc profesjonalną ekipę, która chętnie zrobi to za Ciebie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *