Poradniki

Odkurzacz pionowy – poznaj jego wady i zalety

Odkurzacz to sprzęt, którego nie może zabraknąć w żadnym gospodarstwie domowym. Obecnie największą popularność zyskuje jeden ich rodzaj – pionowy odkurzacz bezprzewodowy. Czy faktycznie jest to tak wygodne rozwiązanie, za jakie się je uważa? Temu zagadnieniu poświęciliśmy najnowszy wpis na naszym blogu, który serdecznie Ci polecamy!

Odkurzacz pionowy – jak działa?

Można rzec, że odkurzacz pionowy to kompaktowa wersja tego sprzętu. Jego konstrukcja znacząco różni się od tradycyjnej. Nie znajdziemy więc tu ciągnącego się za nami sprzętu z długą giętką rurą. Zamiast tego mamy smukłą pionową rączkę zakończoną szczotką lub inną konstrukcją sprzątającą, do której u góry przymocowany jest silniczek i pojemnik na zabrudzenia. Większość z takich urządzeń jest bezprzewodowa, istnieje jednak też kilka modeli z kablem.

Plusy odkurzaczy pionowych

Bezprzewodowe odkurzacze doceniane są za brak kabli. Wśród innych zalet wymienia się brak konieczności korzystania z worków, łatwiejsze przenoszenie sprzętu z miejsca na miejsce czy też brak konieczności schylania się, by pociągnąć za sobą ciężki korpus odkurzacza. Takim urządzeniem sprząta się więc dom szybko i wygodnie. Co więcej, duża ilość dostępnych na rynku modeli posiada wiele wymiennych końcówek, a niektóre również funkcję mopowania. Dzięki temu jeden sprzęt zastępuje wiele innych, zajmując od nich znacznie mniej miejsca.

Wady korzystania z odkurzaczy pionowych

Odkurzacz pionowy nie jest pozbawiony wad. Z pewnością jest nią jego cena. Nie da się ukryć, że modele pionowe są droższe niż tradycyjne. Inną uciążliwością może być fakt, że w modelu bezprzewodowym jesteśmy uzależnieni od pojemności akumulatora. Niektóre odkurzacze tradycyjne mają też większą moc, co może mieć znaczenie przy większych zabrudzeniach. U przeciętnego użytkownika odkurzacz bezprzewodowy powinien jednak w pełni zdać egzamin.

Odkurzacz pionowy – czy warto?

Odkurzacz pionowy jak każdy sprzęt ma swoje wady i zalety. Tak naprawdę to, czy u kogoś się sprawdzi, zależy od wielu czynników – wielkości domu, siły zabrudzeń czy preferowanego stylu sprzątania. Z pewnością jest to jednak sprzęt godny uwagi, zwłaszcza gdy potrzebujesz go tylko doraźnie, a na co dzień korzystasz z usług firmy sprzątającej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *