Poradniki

Jak wyczyścić komputer?

Komputer to podstawowe narzędzie pracy w dzisiejszym świecie. Co najmniej jedno takie urządzenie znajduje się każdym biurze, domu czy miejscu publicznym. Warto jednak dbać nie tylko o to, by był sprawny technicznie, ale też zawsze schludnie i czysto się prezentował. Zapraszamy do lektury naszego poradnika, w którym podpowiemy, jak wyczyścić komputer z kurzu i innych zabrudzeń!

Czysty komputer wizytówką biura?

Gdy w Google wpiszemy hasło „Jak wyczyścić komputer” bardzo często w wynikach widać tylko porady o czyszczeniu danych. Faktycznie, jest to ważne, co jednak z wyglądem zewnętrznym naszego urządzenia? Jest to aspekt ważny w każdej sytuacji, jednak szczególnie powinni zwrócić na niego uwagę przedsiębiorcy. Czyste miejsce pracy to bowiem wizytówka firmy dla każdego, kto przekracza próg biura – klienta, kontrahenta, a nawet pracownika. Warto więc pamiętać o regularnym czyszczeniu ekranu, myszki czy klawiatury, by nigdy się wyglądu tych sprzętów nie wstydzić.

Jak wyczyścić komputer? Czyścimy ekran

Ekran niestety jest bardzo narażony na osiadanie wszelkiego kurzu i pyłu. Co więcej, takie zabrudzenia niezwykle szybko na nim widać. Nieumiejętnie zabierając się za jego czyszczenie, możemy tylko pogorszyć sytuację. Do tego celu poleca się specjalne płyny lub szmatki do czyszczenia ekranów. Ewentualnie można sięgnąć po płyn do szyb. Zawsze należy jednak pamiętać o późniejszym przetarciu monitora na sucho, inaczej trzeba liczyć się z powstaniem nieestetycznych zacieków.

Jak wyczyścić komputer – myszka i klawiatura

Z myszką i klawiaturą sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Oczywiście zastanawiając się, jak wyczyścić komputer, nie sposób pominąć tego tematu. Tu jednak lepiej odpuścić sobie mokre ściereczki. Nie tylko nie dotrą one do wnętrza urządzeń, ale mogą też je zwyczajnie uszkodzić. Do czyszczenia myszki, klawiatury, a także na przykład podzespołów w środku obudowy komputera najlepiej sprawdzi się sprężone powietrze. Pamiętaj też, aby upewnić się, że o czyszczenie komputera dba zatrudniona w Twoim biurze ekipa sprzątająca. Profesjonaliści będą wiedzieć, że ta część porządków jest nie mniej ważna niż sprzątanie pozostałej części pomieszczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *