Poradniki

Organizacja w domu – czy to naprawdę takie trudne? 

Sprzątanie to nie tylko zamiatanie czy mycie podłogi mopem. Prędzej czy później pojawia się taki moment, kiedy trzeba przejrzeć zawartość szafek, szuflad czy też apteczki. Wiele osób nie przepada za tą czynnością, nie bardzo potrafi też ułatwić sobie przechowywanie na co dzień. Czy jednak nie myślisz czasem o tym, by spróbować podejść do tego tematu inaczej? Jeśli tak, zapraszamy Cię do lektury naszego poradnika.

Porządki nie tylko świąteczne

Motywacja do posprzątania zakamarków szafek pojawia się zwykle w związku z różnymi ważnymi wydarzeniami. O wiosennych porządkach pewnie każdy z nas słyszał choć raz w życiu. Ta okazja faktycznie jest dobra, ale nie musi być jedyną. Tak naprawdę kluczem do sukcesu jest systematyczność. Przegląd leków powinno się robić choć raz na pół roku. Co tydzień dobrze jest przejrzeć stan lodówki, chociażby po to, aby nie kupować zbyt dużo i nie marnować żywności. Organizacja szafy to coś, na co dobrze zarezerwować sobie czas co sezon. Jeśli natomiast co jakiś czas orientujesz się, że na Twoim biurku czeka sterta dokumentów do przejrzenia, po prostu nie dopuszczaj do jej powstania. 

Akcja organizacja – jak „ogarnąć” domowy chaos

Przeglądanie wszystkich miejsc w domu na pewno będzie męczące, jeśli zabierzesz się za to w jeden dzień. Zmiany najlepiej wprowadzać stopniowo. Wprowadź drobne nawyki, które ułatwiają organizację. Zakupy w lodówkach i szafkach układaj tak, by na przedzie znalazły się te z najkrótszą datą ważności. Podobną zasadę warto przyjąć odnośnie kosmetyków i nie kupować ich zbyt dużo. Najlepszymi przyjaciółmi każdego pana i pani domu są też wszelkiego typu organizery. Pojemniki do szafek i szuflad sprawiają, że nic nie lata po nich luzem i zawsze widać, co posiadamy w domu. Dokumenty najlepiej przechowywać w segregatorze, ułożone według dat. W przypadku ubrań warto pamiętać o zasadzie, że jeśli nie włożyliśmy czegoś przez dwa sezony, już raczej po to nie sięgniemy.

Organizacja w domu nie jest prosta, ale dzięki naszym kilku wskazówkom na pewno stanie się choć trochę łatwiejsza. Polecamy też wypracowanie własnego systemu przechowywania, który najlepiej wpasuje się w Twoje wyjątkowe potrzeby!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *