Poradniki

Czyszczenie mebli biurowych – zrób to po mistrzowsku!

meble biurowe

Meble to nieodłączny element wyposażenia każdego biura. Powinny być estetyczne, ale także wysoce funkcjonalne. Jednak, aby jak najdłużej nam służyły, trzeba o nie odpowiednio dbać. Robi się to m.in. poprzez systematyczne czyszczenie mebli. Jak należy się za to zabrać, aby nieopatrznie ich nie uszkodzić? Podpowiadamy! 

Czyszczenie mebli drewnianych 

Meble wykonane z prawdziwego drewna wciąż są bardzo popularne. Uznaje się je za eleganckie, szlachetne i ponadczasowe. Należy jednak zadbać o technikę czyszczenia, inaczej po jakimś czasie mogą nie prezentować się już tak estetycznie, jak dawniej. Ściereczka używana do czyszczenia musi być miękka. Inaczej czyszczenie mebli może skończyć się ich porysowaniem. Unikaj też mocnych, kuchennych detergentów. Zdecydowanie lepiej postawić na łagodne mleczko przeznaczone do drewnianych powierzchni. Przydatny jest również wosk pszczeli. Co ciekawe, środek ten nie tylko czyści meble, ale również je konserwuje. 

Dbanie o meble drewnopodobne  

Nieco prościej wygląda sytuacja z meblami drewnopodobnymi. Mogą one być wykonane z różnych materiałów, m.in. płyt MDF. Biurko drewnopodobne będzie więc mniej wrażliwe na temperaturę czy mniej podatne na zarysowania. Większa swoboda dotyczy również ich pielęgnacji. Jako preparatu czyszczącego możesz użyć uniwersalnych środków. Nie musisz też obawiać się kontaktu z wodą, który w przypadku drewna będzie niewskazany.  

Czyszczenie mebli skórzanych 

Masz w biurze elegancki skórzany fotel lub kanapę w poczekalni? Ten wybór nas nie dziwi, ponieważ skóra ma opinię materiału nie tylko estetycznego, ale i trwałego. Meblom skórzanym możesz jednak pomóc lub zaszkodzić techniką sprzątania. Najlepiej czyścić wszelkie plamy na bieżąco. Nie trzeba mocno trzeć, a wręcz może to być szkodliwe. Lepiej łagodnie przetrzeć mebel miękką ścierką, ewentualnie papierowym ręcznikiem. Jeśli chodzi o środki chemiczne, koniecznie sięgaj po te przeznaczone specjalnie do skóry. Co więcej, co najmniej raz na kilka miesięcy użyj również impregnatu. 

Utrzymanie w czystości mebli z ekoskóry 

Eko skóra to świetny zamiennik dla skóry naturalnej. Nie trzeba jej impregnować, choć można to robić, aby meble służyły nam jeszcze dłużej. Czyszczenie mebli ze skóry ekologicznej również nie powinno sprawić problemów. Nie potrzeba tu żadnych drogich preparatów. Wystarczy użyć wody z mydłem, którą nasącza się miękką szmatkę. Na koniec warto wspomnieć, że częstym błędem jest próba umycia ekoskóry środkiem do skóry naturalnej. To jednak prowadzi jedynie do jej uszkodzenia. 

Czyszczenie mebli może wydawać się skomplikowane, jednak stosując nasze wskazówki, na pewno sobie poradzisz. Gdybyś jednak nadal miał jakieś wątpliwości, zawsze możesz skorzystać z naszej profesjonalnej pomocy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *