Poradniki

Sprzątanie po remoncie – jak zacząć?

sprzątanie po remoncie

Jednym z największych wyzwań w kwestii porządków i organizacji jest sprzątanie po remoncie. Wystarczą bowiem nawet niewielkie prace remontowe, aby w pomieszczeniu zaroiło się od pyłu. Czy ten chaos można ogarnąć samemu, bez pomocy ekipy sprzątającej? I jak się za to zabrać? Przeczytasz o tym właśnie u nas. 

Jak się przygotować? 

W poprzednich wpisach zdarzało nam się wspominać, że najlepszy sposób na ułatwienie sobie generalnego sprzątania, to dbanie o regularność w codziennym porządkowaniu domu. W pewnym sensie podobnie jest i w tym przypadku. Aby sprzątanie po remoncie poszło sprawniej, odpowiednio zabezpiecz dom jeszcze przed rozpoczęciem prac. Wykorzystaj folię malarską na ścianach, podłodze i meblach. Meble można też po prostu wynieść z pomieszczenia. Jeśli remont ma trwać dłużej niż jeden dzień, dbaj też o regularność w sprzątaniu. Idealnie byłoby sprzątać po każdym dniu, a co najmniej tak często, jak jest to możliwe. 

Sprzątanie po remoncie – podstawowe zasady 

Po remoncie największym problemem jest osadzający się na powierzchniach kurz i pył. Użycie folii malarskiej minimalizuje zabrudzenia, ale zazwyczaj i tak gdzieś się one pojawią. Nigdy więc nie zaczynaj czyszczenia na mokro, nim dokładnie nie odkurzysz powierzchni. Możesz użyć do tego zwykłego odkurzacza, jednak lepiej sprawdzają się odkurzacze przemysłowe. Co więcej, ważna jest też kolejność prac porządkowych. Zawsze należy zaczynać od góry do dołu. Najpierw więc ściągnij folię i wyczyść sufity, następnie ściany, meble i na końcu podłogi. Zadbanie o taką kolejność, a także o wykonanie najpierw prac na sucho, powinno sprawić, że sprzątanie po remoncie da zamierzony efekt. 

A może jednak sprzątanie po remoncie z ekipą? 

Mieszkanie, dom lub biuro po remoncie wymaga dużego nakładu pracy. Da się je posprzątać samemu, może to jednak okazać się naprawdę praco- i czasochłonne. Zawsze istnieje jednak alternatywa w postaci skorzystania z pomocy profesjonalnej ekipy sprzątającej. Ma ona nie tylko doświadczenie, ale i odpowiedni do tego celu sprzęt. Dzięki temu będziesz mniej mieć zmartwień, a także szybciej zaczniesz cieszyć się swoim wyremontowanym pomieszczeniem! 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *