Poradniki

Firma sprzątająca – jak wybrać najlepszą ekipę?

osoba sprzątająca biurko

Porządek w miejscu pracy to dla wielu przedsiębiorców sprawa kluczowa. Pomaga sprostać normom BHP, poprawia wydajność pracowników oraz kreuje pozytywny wizerunek firmy. Utrzymanie czystości w dużym kompleksie biurowym nie jest jednak wcale prostą sprawą. Na szczęście może się tym zająć profesjonalna firma sprzątająca, jeśli tylko wybierzesz odpowiednią ofertę! 

Dobra firma sprzątająca – czyli jaka? 

Właściciele biur i magazynów rzadko mają czas dbać osobiście o czystość w siedzibie firmy. Czasem ze względu na wielkość powierzchni byłoby to wręcz niemożliwe. Nic więc dziwnego, że na rynku pojawia się wiele ofert firm profesjonalnie zajmujących się sprzątaniem takich obiektów. Jak jednak nie zagubić się w gąszczu ofert i nie wpaść w pułapkę nierzetelnej ekipy? Jednym z gwarantów udanej współpracy jest firma sprzątająca z doświadczeniem. Podmiot działający na rynku od lat może pochwalić się znajomością branży, jakością usług oraz pokaźnym gronem zadowolonych klientów. Zwykle też możesz liczyć na jasno określone od samego początku warunki współpracy. Naprawdę warto zwrócić uwagę na takie aspekty zwłaszcza przy planowaniu korzystania z usług cyklicznych.  

Na co jeszcze zwrócić uwagę?  

Od pracy firmy sprzątającej będzie zależał ostateczny stopień utrzymania porządku w biurze. Zanim więc podejmiesz decyzję, uważnie przyjrzyj się pewnym kwestiom.  

  • Godziny wykonywania pracy 

Ekipa sprzątająca pojawia się zwykle w biurze „po godzinach”. Warto więc już na pierwszym spotkaniu dowiedzieć się, jakie godziny pracy wchodzą w grę. Czasami sprawa jest prosta, jednak zdarzają się biura funkcjonujące o nietypowych porach – wieczorami, w nocy, w trybie zmianowym, w święta. W takim wypadku elastyczność firmy sprzątającej będzie nieoceniona.  

  • Kwalifikacja i doświadczenie personelu 

Bez względu na to, jak przyjemnie przebiega spotkanie z przełożonym, to personel ostatecznie pojawi się w Twoim biurze. Warto więc zbadać profesjonalizm tych osób. Oczywiście teoretycznie sprzątać może każdy i nie jest wymagane ukończenie żadnego kursu w tej dziedzinie. Dobrze jednak zorientować się np., czy dana ekipa ma doświadczenie z konkretnymi sprzętami obecnymi w biurach. 

  • Zakres usług 

Profesjonalna firma sprzątająca może oferować naprawdę różnorodny zakres usług. Najlepiej sprawdzić to jeszcze przed podpisaniem umowy. Czasami w grę wchodzi jedynie sprzątanie w biurach, innym razem również na klatkach schodowych. Niektóre ekipy zajmują się też myciem okien oraz pielęgnacją terenów zewnętrznych. Koniecznie zorientuj się, co jest w cenie wybranego przez Ciebie pakietu. 

  • Używane środki czystości 

To niedoceniany, ale ważny aspekt. To, czy firma używa sprawdzonych technologii, wpływa na jakość pracy oraz jej bezpieczeństwo. Sprawdź więc używane chemikalia, a także sprzęty. Istotne by były to produkty nowoczesne, wydaje, ale też posiadające wymagane certyfikaty, a więc bezpieczne dla klientów i pracowników. 

Firma sprzątająca z Trójmiasta, na której się nie zawiedziesz  

Poszukujesz firmy sprzątającej w Gdańsku, Gdyni, Sopocie oraz okolicach? Zależy Ci, by ekipa spełniała wszystkie wspomniane wcześniej warunki? W takim razie nie szukaj już dalej, tylko skontaktuj się z Hombre! Nasza firma istnieje na rynku już 30 lat i przez ten czas zdobyła zaufanie tysiąca zadowolonych klientów. Zostań jednym z nich i odmień oblicze swojego biura.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *